Breketai Kaune
Dantimi vadinamas organas, esantis burnos ertmėje. Vieni dantys naudojami trinti ir traiškyti maistą (krūminiai), kiti (kapliai) jį smulkina, dar vieni (iltiniai) pačiumpa maistą ir yra pajėgūs jį plėšyti, paskutinė rūšis (kandžiai) padeda maistą atkąsti. Dantys – svarbios žmogaus „sudedamosios dalys“. Kadangi jie tokie svarbūs ir padaro tiekfunkcijų, būtina jais deramai rūpintis bei juos saugoti. Kartais jie nėra visiškai tobuli, kartais jie turi įgimtų ar įgytų trūkumų.
Dantų ir žandikaulio problemas gydo odontologijos šaka ortodontija. Ortodontas geba sutvarkyti ir netaisyklingai išdygusius dantis, ir netaisyklingą žandikaulio sukandimą. Ortodontinis gydymas vyksta su tam skirtomis priemonėmis. Viena iš jų – breketai (geriausi breketai Kaune)
Breketai – tai yra labiausiai naudojama dantų tiesinimo priemonė. Jų būna kelių rūšių (keraminiai, safyriniai, metaliniai, beligatūriniai). Vieni kainuoja mažiau, kiti brangesni, vieni patogesni, kiti mažiau komfortiški, vienus prižiūrėti sunkiau, kitus paprasčiau, vieni gali būti nešiojami trumpesnį laiką, kiti – didesnį. Taigi, kiekvienas asmuo renkasi pagal savo norus bei pajėgumus, nors dažniausiai sutinkama su tuo, ką rekomenduoja ortodontijos specialistas.
Dėl ko žmogui prireikia tokios gydymo priemonės kaip breketai? Tai lyg vaikystės įpročių padarinys. Dėl tokių dalykų kaip nagų kramtymas kartais susiformuoja atviras sąkandis (atsiranda galimybė tarp viršutinės ir apatinės dantų eilės susiformuoti tarpams). Be to, reikia stengtis vaiką atpratinti nuo čiulptuko, kadangi, jei jis per ilgai naudojamas, gali išsivystyti dantų anomalijos. Dar yra toks veiksnys kaip paveldimumas. Jei kuris nors iš tėvų turėjo sąkandžio problemų, su tuo susidurti yra rizika ir vaikui.
Verta pasakyti, kad septynmečiam būtų pats laikas nuvykti pas ortodontą. Jei yra kokia nors rizika, kad dantys gali augti netaisyklingai, tai rodo tam tikri požymiai. Jie būna keli ir paprasti. Tokie – kalbos sutrikimas, laiku nedygstantys arba kreivai augantys nuolatiniai dantys, per anksti dėl karieso pašalinti pieniniai dantys, piršto čiulpimas ir ko nors (pvz., nagų) kramtymas, smakro išsikišimas į priekį arba atsitraukimas atgal, liežuvio disfunkcija, dažnas sirgimas sloga, neoperuoti adenoidai ar kvėpavimas pro burną, dantų susigrūdimas arba didelis tarpų plotis, viršutinių dantų dengimas apatiniais. Galiausiai, kaip jau buvo rašyta, paveldimumas.
Jei jau tenka įsigyti breketus, gerai būtų pasidomėti šiek tiek daugiau apie juos. Jie tinkami ir paaugliams, ir suaugusiesiems. Jie nešiojami tam tikrą laiką (kol dantys išsitiesina). Gydymo trukmė skirtinga. Kartais užtenka pusmečio, o kartais prireikia ir poros metų. Nešiojimo metu privaloma laikytis higienos.
Breketai – iš tiesų efektyvi ortodontinė gydymo priemonė. Gal ir nenorima jų nešioti, bet tai galima laikyti investicija, nes po to galima džiaugtis nuostabia visus kerinčia šypsena.
Na o jei bereketų prireiktų Vilniuje tai gerų specialistų ten tikrai irgi galima būtų rasti tikrai.