Kompiuterių istorija
Daug žmonių pagerino Babbage išradimus, George Scheutz greta jo sūnaus, Edvard Scheutz, pradėjo darbą mažesnėje versijoje, ir iki 1853 jie konstravo mašiną, kuri galėjo apdirbti 15-vienaženklį skaičių skaičius ir apskaičiuoti ketvirto užsakymo skirtumus.
Vėliau, Claude Shannon (1916 – 2001) iš pradžių siūlė naudojimą skaitmeninės elektronikos kompiuteriuose ir 1937 ir J.V.Atanasoff pastatė pirmą elektroninę skaičiavimo mašiną, kuri galėjo išspręsti 29 vienalaikes lygtis su 29 unknowns. Bet šis prietaisas nebuvo programuojamas
1940 pabaigoje Amerikos kariuomenė įgaliojo John V. Mauchly, kad išvystytų prietaisą, kad apskaičiuotų balistiką per Antrąjį pasaulinį karą. Kadangi pasirodė, kad mašina buvo tiktai paruošta 1945, bet pasirodė, Elektroninis Skaitmeninis Integratorius ir Kompiuteris, ar ENIAC, buvo persilaužimas kompiuteriai istorijoje.
Pasirodė, ENIAC buvo labai efektyvi mašina, bet ne labai lengvas veikti. Bet kokie pakeitimai kada nors reikalingas, kad prietaisas savarankiškai būtų iš naujo užprogramuotas. Inžinieriai per daug žinojo šią akivaizdžią problemą, ir jie išvystė “aprūpintą programos architektūrą”.
John von Neumann, (ENIAC konsultantas), Mauchly ir jo komanda išvystė EDVAC, šis naujas projektas panaudojo aprūpintą programą.
Eckert ir Mauchly vėliau išvystė tai, kas buvo be abejonės pirmas komerciškai sėkmingas kompiuteris, UNIVAC.
Programinės įrangos technologija per šį periodą buvo labai primityvi. Pirmos programos buvo išrašytos kompiuteriai kalboje. Iki 1950-ųjų programuotojai naudojo simbolinį žymėjimą ženklais, žinomą kaip asembleris, tada rankos vertimas simbolinis žymėjimas ženklais į kompiuterinę kalbą. Vėlesnės programos, žinomos kaip rinkėjai, įvykdė vertimo užduotį.
Naujos aukšto lygio programos netrukus atvykdavo, FORTRAN (1956), ALGOL (1958), ir KOBOL (1959), Kembridžas ir Londono universitetas bendradarbiavo CPL išsivystyme (Jungtinė Programavimo kalba, 1963). Kembridžo Martin Richards išvystė poaibį CPL, pavadinto BCPL (Pagrindinė Programavimo Kalba, 1967).
1969, CDC 7600 buvo išleistas, jis galėjo įvykdyti 10 milijonų slankiojo kablelio operacijų per sekundę (10 Mflops).
Tinklo metai. Nuo 1985 pirmyn lenktynės ėjo, kad padėtų taip daug tranzistorių kiek galima ant vieno kompiuterio. Kiekvienas jų galėjo padaryti paprastą operaciją. Bet išskyrus būtas greičiau ir būtas gabus įvykdyti daugiau operacijų kompiuteriai nesiplėtojo daug.
Lygiagretaus apdirbimo sąvoka yra plačiau panaudota nuo 1990-ųjų.
Rajone kompiuterių jungimo į sistemą, ir platus (IŠBLYŠKĘS) rajono tinklas, ir vietinis kompiuteris akcija tinklas (LAN) technologija vystėsi greitu tempu
Leave a Reply