Paskola automobiliui ar lizingas: kurį pasirinkti?
Automobiliai ir visos kitos transporto priemonės yra neatsiejama daugelio žmonių gyvenimo dalis, be kurios jie neįsivaizduotų savo kasdienės rutinos. Vieniems tai tik paprasčiausias būdas nukeliauti iš taško A į tašką B, kitiems tai svarbi darbo priemonė, aistra, ar tiesiog įdomesniam ir paprastesniam laisvalaikiui reikalingas daiktas. Lietuvoje didžioji dauguma šeimų turi bent jau po vieną automobilį, dažnais atvejais – po du ar netgi tris. Pasak technologijos.lt, automobilių rinka su kiekvienais metais sumuša pardavimų rekordą. Tačiau kai kurie žmonės iš savo atlyginimų neišgali susitaupyti pinigų sumos, reikalingos automobiliui, todėl pasinaudoja jiems lengviausiai prieinama galimybe: nusiperka išsvajotąją transporto priemonę išsimokėtinai, pasinaudojant paskolomis automobiliams ar lizingo paslaugomis.
Automobilio pirkimas lizingu
Ne vienas iš mūsų esame matę reklamą televizijos ekrane, žurnaluose ar internete, kuomet yra reklamuojamas naujas automobilius ir yra siūloma jį pirkti lizingu, sumokant tam tikras įmokas kiekvieną mėnesį. Kad ir kaip viliojančiai gali skambėti toks pasiūlymas, realybė nėra tokia tobula, kaip daugelis įsivaizduoja. Perkant automobilį naudojantis lizingo paslaugomis, transporto priemonė bus registruota ne perkančiojo asmens, o banko vardu. Dėl to, jei žmogus po kelerių metų norės parduoti automobilį, nors dar nebus išmokėjęs lizingo, tai padaryti bus gana sudėtinga. Tokiu atveju asmuo turės atlikti išankstinį lizingo grąžinimą, užpildyti krūvas dokumentų, persiregistruoti automobilį savo vardu ir tik tada jį parduoti. Dar vienas ne visus džiuginantis aspektas – privalomas KASKO draudimas. Ne visi vairuotojai (ypač tie, kurie perka senesnio modelio automobilį) nori juo drausti automobilį ir mokėti didelius pinigus. Vienas iš didžiausių lizingo privalumų – nedidelės palūkanos.
Paskola automobiliui
Alternatyvus sprendimas norint įsigyti automobilį, tačiau neturint tam pakankamai santaupų – vartojimo paskola automobiliui. Dėl tokios paskolos galima kreiptis į visus bankus, taip pat ir į kelias greitųjų kreditų bendrovės, bei tarpusavio skolinimo platformas. Su šiomis paskolomis viskas vyksta šiek tiek paprasčiau: bankas suteikia vartojimo paskolą, žmogus nusiperka automobilį ir priešingai ne pirkdamas lizingu, automobilį registruoja savo vardu, todėl net ir norint parduoti automobilį dar neišsimokėjus paskolos, nebus būtina ankščiau grąžinti paskolos ir tvarkyti krūvos papildomų dokumentų. Taip pat perkant automobilį su paskola, pats žmogus gali nuspręsti, ar jam reikia KASKO draudimo ar ne. Tačiau vartojimo paskolų palūkanos dažniausiai būna kiek didesnės nei perkant automobilį lizingu.
Taigi, kurį vis dėlto pasirinkti?
Pasirinkimas tarp automobilio pirkimo lizingu ir pasiėmus paskolą yra labai individualus dalykas. Vienas iš svarbiausių dalykų yra nuspręsti, ar Jūs tikrai norite drausti automobilį KASKO draudimu, ar svarstote apie galimybę jį parduoti po kelių metų, kai dar nebūsite išsimokėję visos lizingo ar paskolos sumos ir susižinoti, kokias palūkanas ir sąlygas siūlo skirtingi variantai. Nesvarbu, kurį pirkimo būdą pasirinksite, dėl palūkanų ir kitų mokesčių už automobilį sumokėsite žymiai daugiau, nei sumokėtumėte be paskolos. Taip pat reikia žinoti, kad Jums nusipirkus automobilį jo vertė gerokai nukris ir Jūs, vis dar mokėdamas mėnesines įmokas už automobilį, jausitės taip, lyg už automobilį mokate žymiai daugiau, nei jis yra vertas. Būtent dėl tokių situacijų vertėtų apsvarstyti galimybę pasiskolinti pinigų iš draugų, pažįstamų ar giminaičių ir nusipirkti automobilį iš karto, nes pripažinkime, nei vienas iš mūsų nenori mokėti daugiau, nei yra būtina.
Prieš perkant automobilį svarbu nepamiršti atlikti autodiagnostiką, kad pamatyti visas problemas. https://www.autogarsas.lt/products/autodiagnostika
Manau, kad lizingas visgi geriau už paskolą iš banko , kai pirkėją dominą tik nauji automobiliai. Kažin ar daug kas planuoja parduoti naują automobilį po kelių metų. O ir KASKO tikrai apsimoka drausti naują pirkinį.